newssmartfony

Android 5.0 Lollipop trafi też na starsze Nexusy

Wczorajsza zapowiedź Androida 5.0 Lollipop zawierała jedynie informacje na temat tego, że system ten zadebiutuje wspólnie z nowymi urządzeniami z serii Nexus. Jak się jednak okazuje, Google nie zapomniało o posiadaczach starszych urządzeń.

Kiedy w ubiegłym roku Google wprowadziło Androida KitKat, starzejący się już powoli Galaxy Nexus, nie doczekał się aktualizacji. Z różnych powodów. Według Google najważniejszym z nich było to, że firma Texas Instruments, która dostarczała do niego podzespoły, wycofała się z tego rynku, w związku z czym nie można było przygotować nowych sterowników.

Akurat w temacie Galaxy Nexusa już raczej nic się nie zmieni, ale Google postanowiło się pochylić nad innymi urządzeniami z serii Nexus i udostępnić aktualizacje dla innych starszych urządzeń z tej serii, nawet dla tych, w przypadku których oficjalny osiemnastomiesięczny okres wsparcia już się zakończył.

Aktualizacji doczeka się więc Nexus 4 oraz Nexus 7, oba modele z 2012 roku, jak również ubiegłoroczne urządzenia Nexus 5, Nexus 7, Nexus 10 oraz smartphone’y, które oferowane były w ramach programu Google Play Edition. Na razie nie wiadomo kiedy dokładnie Android 5.0 Lollipop trafi na starsze urządzenia z serii Nexus, ale Google obiecuje, że stanie się to „w ciągu najbliższych tygodni”.

podobne treści