newssmartfony

Android 5.0 Lollipop dla Samsunga Galaxy S5 już dostępny w Polsce!

Koreański gigant postanowił powtórzyć manewr LG i uruchomił proces aktualizacji swego flagowca zaczynając od Polski. Jak wynika z doniesień użytkowników i tutejszego oddziału firmy, mieszkańcy naszego kraju mogą już dziś zainstalować na swych Samsungach Galaxy S5 najnowszego Androida 5.0 Lollipop

Aby pobrać update dla modelu SM-G900F należy podłączyć telefon do komputera i uczynić to w tradycyjne sposób poprzez program Kies. Druga i znacznie łatwiejsza z metod przewiduje oczywiście skorzystanie z wygodnej aktualizacji OTA, uruchamianej z poziomu ustawień systemowych gadżetu. Jako że tego typu paczki mają zwykle swoją „wagę”, najlepiej ściągnąć ją na swój smartfon poprzez sieć Wi-Fi.

Dlaczego koreański gigant ponownie rozpoczął aktualizację swego flagowca w Polsce? Przyczyny wydają się dosyć proste. Po pierwsze od dawna notuje on u nas naprawdę dobre wyniki sprzedaży, obejmujące całą gamę jego urządzeń, które stawiają nasz kraj w czołówce przyjaznych mu państw Starego Kontynentu. Po drugie zaś, nowe oprogramowanie wymaga przecież dodatkowych testów, jakich zwykle nie przeprowadza się na największych rynkach o globalnym znaczeniu.

Tak jak się tego spodziewaliśmy, nowa wersja systemu została wyposażona w odświeżony wariant nakładki TouchWiz, przykrywającej androidowy interfejs Material Design. Mimo odciśnięcia swego piętna na wyglądzie UI, designerzy Samsunga wpisali się w ogólną stylistykę OS-u i nie odmienili oryginalnego charakteru Lollipopa. Wprowadzone modyfikacje, choć dla wielu zbędne, pewnie nie będą skutkować buntem wśród użytkowników GS5.  Co poza tym? Ano, oczekiwane nowinki w postaci odświeżonego ekranu blokady, systemu powiadomień oraz funkcji Smart Lock czy MirrorLink.

Jeżeli udało wam się zainstalować, dajcie znać czy kolejny OS Google jest rzeczywiście tak szybki, jak zapowiadano ;)

 

Źródło: Sammobile

podobne treści