news

Android 4.0 trafi na Nexusa S, teoretycznie zadziała na dowolnym telefonie z Gingerbreadem

Dobra wiadomość dla posiadaczy poprzedniego „telefonu Google”. Nexus S zostanie zaktualizowany do Androida 4.0, a „teoretycznie” każdy telefon z Androidem 2.3 powinien otrzymać aktualizację.

W przypadku Androida to, że telefon jest w stanie pociągnąć kolejną wersję, nie zawsze znaczy, że ją dostanie. Wszystko zależy od producenta. Oczywiście, że zostają nieoficjalne wersje pobierane z forów (np. XDA), ale często odbija się to na stabilności lub gwarancji.

Jednak zapewnienie o tym, że każdy telefon z Androidem 2.3 Gingerbread da sobie radę z 4.0 jest pocieszające. Najwidoczniej wymagania sprzętowe nie zmieniły się tak bardzo. Jak już jednak wspominałem, wszystko zależy od producenta. Ten pewnie wybierze swoje flagowe produkty (Samsung Galaxy S II, HTC Sensation, itp.) i to one dostaną najnowszą wersję Andka.

Wkrótce Nexus S zostanie zaktualizowany do ICS, czyniąc go pierwszym telefonem z tym systemem. Jego następca Galaxy Nexus pojawi się dopiero w listopadzie. [Engadget]

podobne treści

  • Artur Pietkiewicz

    Dzięki! Takiego wpisu mi tu brakowało ! Mam nadzieję, że to będzie prawda i SGS II dostanie up’a do 4.0. Będę śledził to info na bieżąco :) Pozdrawiam.

  • Michał Szabłowski

    Damy znać, jak tylko dowiemy się o planowanej aktualizacji smartfonów w Polsce :) również pozdrawiam

  • merida03

    Mam nadzieje, ze nexus s i9023 nie będzie długo czekał.