newssmartfony

Android 4.0 jednak nie dla Sony Xperia Play

Zła wiadomość dla posiadaczy smartfonu Sony Xperia Play. Jakiś czas temu japoński gigant przesunął datę aktualizacji jego oprogramowania do Androida 4.0 Ice Cream Sandwich na koniec tego miesiąca, a teraz… w ogóle ją odwołał.

Nazywany czasem „PlayStation Phone”, smartfon Xperia Play miał otrzymać aktualizację do Androida 4.0 wraz ze słuchawkami Xperia Neo, Xperia Active, Xperia Mini, Xperia Mini Pro i Xperia Pro mniej więcej pod koniec maja lub na początku czerwca tego roku. Choć pozostałe nadal widnieją na liście urządzeń, które dostaną paczkę ze smakowitą lodową kanapką – Sony postanowiło nie wysyłać jej do „konsolofonów” Xperia Play. Dlaczego? Firma tłumaczy się „obawami nad stabilnością i kompatybilnością” działania smartfonu pod kontrolą najnowszego Androida. Chodzi przede wszystkim o jakość odtwarzania przez nią gier.

Pomimo wypuszczenia jakiś czas temu beta ROM-u z Androidem 4.0 dla Xperia Play, Sony nie powiodło się stworzenie odpowiedniej i poprawnie funkcjonującej, ostatecznej wersji ICS dla tego urządzenia. Szkoda. Z drugiej strony – może to i lepiej? Jeśli mieliby „uraczyć” właścicieli hybrydy kompletnym bublem (a wszystko wskazuje na to, że właśnie tak by było), może to i dobrze, że nie wypuszczą niczego.

[androidcentral]

 

podobne treści