newstablety

Android 3.0 nie pójdzie bez dwurdzeniowego procesora

Według Bobby’ego Cha z firmy Enspert, najnowszy system operacyjny Google’a, Android 3.0 znany jako Honeycomb, będzie działać wyłącznie na sprzęcie wyposażonym w dwurdzeniowy procesor i możliwość wyświetlania obrazu w rozdzielczości 1280×720 pikseli.

Producent sprzętu elektronicznego z Korei powiedział w rozmowie z PC World, że system Honeycomb będzie dedykowany wypasionym tabletom, czyli tym, które działają na platformie Tegra 2 lub ARM Cortex A9. Również 7 cali to najmniej, ile będzie mógł mieć ekran wyświetlający działanie systemu Android 3.0.

Wymagania te są o tyle ciekawe, że uniemożliwiają przeskoczenie na nowy system tabletowi Galaxy Tab firmy Samsung oraz dowolnemu (obecnie) smartfonowi z Androidem. Oby tylko Google nie strzelił sobie w stopę tymi wyśrubowanymi wymaganiami. [PC World, Boy Genius]

podobne treści

  • slawekwsa

    A pierdoly leszcz takie gada ze sie zal robi. A co w tym androidzie takiego ze 2 rdzeni potrzeba ktorych samsungowy proc nie obsluzy. Jesli to prawda, to nastepna moja zabawka bedzie od Pana Jobsa bo oni nawet stary sprzet wspieraja, a honey bedie pol roku po premierze galaxy tab. Niech tylko samsung i google to zrobia, to android wyparuje jak kropla wody na zelazku, bo nikt nie bedzie kupowal drogiego sprzetu co niemiara ktory jest aktualny pol roku. LUDZIE ICH ROZNIOSA!

  • krzychos7

    Dokładnie bzdury kompletne. Google samo potwierdziło iż Nexus S dostanie aktualizacje do Androida 3.0. Tak więc wydawca systemu jest raczej bardziej wiarygodnym źródłem niż jakiś Chiński bajkopisarz.

  • wojtek

    Czy Wam ludzie kompletnie odbiło? Co się liczy bardziej: żeby mieć wyższy numerek przy nazwie swojego systemu, czy żeby kolejne wersje przynosiły faktyczny skok technologiczny? Android 2.3 jest już tak pociśnięty, że nie wiem kiedy Pan Jobs to przebije, a wersja 3, będzie na tablety. Może być wersja 2,4 i kolejne na smartfony, no nie?Tablety. Na