newssmartfony

Android 3.0 już w listopadzie?

Niedawno opisywaliśmy funkcje Androida 2.2 i modele telefonów, na których będzie dostępny, tymczasem pojawia się pogłoska, że jeszcze w tym roku wyjdzie Android 3.0. Byłby obsługiwany na razie tylko przez najnowszy model smartphone’a HTC – Vision, wyposażony w wysuwaną klawiaturę i procesor dwurdzeniowy.

Krąży już nawet nazwa nowego systemu – Gingerbread, czyli „piernik”. Byłby zatem równie słodki, co deser Froyo.

Unwired View podaje następujące wiadomości dotyczące Androida 3.0:

* Android 3.0 Gingerbread wyjdzie około 15-16 listopada 2010 roku. Pierwsze wyposażone w niego telefony pojawią się na przełomie listopada i grudnia, przed Świętami.
* Wymagania sprzętowe dla telefonów z Androidem 3.0: procesor 1 GHz, 512 MB RAM, ekran co najmniej 3,5 cala. Przypomnijmy, słyszeliśmy już o telefonach z Androidem wyposażonych w procesory 2 GHz.
* Nowa dostępna rozdzielczość: 1280×760, tylko dla urządzeń z ekranami co najmniej 4-calowymi.
* Całkowicie odświeżony interfejs. Jeśli chcecie zobaczyć, jak wygląda Android 3.0 Gingerbread UX, sprawdźcie aplikację Gallery na Nexus One. Podobna atmosfera i lekkie, animowane przejścia.
* Android oficjalnie podzieli się na dwie klasy: 3.0 dla sprzętów lepszej klasy oraz Android 2.1/2.2 na tańsze, masowe smartphony.

Najciekawszy jest ostatni punkt rozważań. Android 2.2 (Froyo) dopiero co wyszedł, a większość producentów nie opracowała jeszcze do końca sprzętu, na którym miałby działać. Na przykład HTC podobno wstrzymuje się do października.

Okazuje się, że te „luksusowe” modele z Froyo nie będą takie znowu luksusowe. Ów HTC Vision może je zdeklasować. Jeśli istnieje.

Nowa wersja systemu zastąpi oferowane przez producentów komórek interfejsy. Android 3.0 będzie oferował znacznie więcej niż HTC Sense, Motorola MOTOBLUR i Sony Ericsson TimeScape. [Kat Hannaford/giz, Digestiv, Unwired View]

podobne treści

 • Kryczka88

  Wymagania jak xp co sie porobiło :)

 • ozgrozo

  Wymagania xp są mniejsze :
  PC with 300 megahertz or higher processor clock speed recommended; 233 MHz minimum required (single or dual processor system);* Intel Pentium/Celeron family, or AMD K6/Athlon/Duron family, or comp

  128 megabytes (MB) of RAM or higher recommended (64 MB minimum supported; may limit performance and some features)

  1.5 gigabytes (GB) of available hard disk space*

  Super VGA (800 x 600) or higher-resolution video adapter and monitor

  CD-ROM or DVD drive

  Keyboard and Microsoft Mouse or compatible pointing device

 • krzabr

  Przecież on niedługo będzie zbyt mozolny nawet dla przeciętnego netbooka :)

 • linkos.at.krakow

  Froyo rozpracowali dla HTC Dream :p (ERA G1 – T-Mobile G1) to i z tym systemem takie jajca porobią że wejdzie na większą liczbę telefonów :D