newstablety

Android 2.4 to nadal Pierniczek?

Google powoduje niezłe zamieszanie z nazewnictwem kolejnych wersji Androida. Tutaj nagle wyskakuje 3.0, a po jego premierze światło dzienne ujrzy Android 2.4. I najdziwniejsze – wersja 2.4 będzie się nazywać identycznie, co 2.3, czyli Gingerbread. Co jest grane?

Wiem już, że Android powoli dzieli się na dwie frakcje: jedną, przeznaczoną wyłącznie na tablety (Honeycomb 3.0) i drugą, która powędruje do naszych telefonów (najnowsza wersja 2.3 Gingerbread). Google pracuje nad kolejną wersją, która miała otrzymać numer 2.4 i nazywać się Ice Cream. Nastąpiły jednak zmiany i 2.4 będzie jedynie swoistą łatką do 2.3 i będzie się nazywać tak samo, czyli Gingerbread. Ice Cream najprawdopodobniej stanie się nazwą Androida 3.1.

Gingerbread 2.4 trafi do naszych telefonów w kwietniu, póki co brak doniesień o jakichkolwiek zaskakujących, nowych funkcjach. Głównym zadaniem 2.4 będzie wprowadzenie zgodności aplikacji tabletowych, które postaną na potrzeby Honeycomba, z telefonami z Gingerbreadem. Skomplikowane… [Geek]

podobne treści

  • Marcin Grabowski

    Wielkie mi halo. Jakoś nikomu nie przeszkadza, że 2.0 i 2.1 nazywają się Eklerka.

  • wppp

    macie już 2.3 na HTC Desire HD? u mnie ciągle brak powiadomienia o aktualizacji od HTC… HTC Delay??? :/

  • tajne

    ~wppp a znasz forum XDA?