wtf

Ananas o smaku kokosu

U nas zaczęła się zima, na Antypodach króluje lato, które odpowiednio docenić można dopiero w połączeniu z najnowszym australijskim wynalazkiem. Australijski Departament Rolnictwa ogłosił bowiem, że jego naukowcy wyhodowali odmianę ananasa, która smakuje jak kokos. Praktyczne zastosowanie tego przełomu? Drinki z palemką.

Przełomowe osiągnięcie w dziedzinie praktyki barmańskiej wyrosło na polach doświadczalnych Departamentu Rolnictwa Australii. Dzięki odpowiedniemu doborowi, australijskim naukowcom udało się wyhodować odmianę ananasa, która jest nie tylko słodka, ale także smakuje jak kokos. Oznacza to, że aby przyrządzić Piña coladę z takiego ananasa wystarczy dolać rumu. Co prawda barowi puryści  nadal domagać się będą śmietanki kokosowej, ale co oni tam mogą wiedzieć.

Mogę się trochę naśmiewać z tego osiągnięcia, ale prawdą jest, że wyhodowanie nowej odmiany nie jest sprawą łatwą – prace nad ananasem AusFestival trwały ponad dziesięć lat. Początkowo australijscy botanicy nie zamierzali łączyć właściwości ananasów i kokosów, chcieli za to opracować odmianę ananasa, który nie miałby kwaskowego posmaku. Efektem ich działań jest właśnie AusFestival.

Botanicy mają nadzieję, że już za kilka lat będzie można kupić go w sklepie.

[Daily Mail via Dvice]

podobne treści