newstablety

Analitycy: Apple pracuje nad nową, przeprojektowaną wersją iPada

Choć słowa najprzeróżniejszych analityków zawsze należy traktować z odpowiednim dystansem,  trudno nie przyznać, iż ich przewidywania od czasu do czasu jednak znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości. Piper Jaffray, analityk z firmy Gene Munster uważa, że Apple szykuje na bardzo poważny remont elewacji pełnowymiarowego iPada.

Jaffray, analizując odstępy czasowe w jakich Apple dokonywało prezentacji swoich flagowych produktów, doszedł do wniosku, że na przełomie marca i kwietnia powinniśmy być świadkami kolejnej konferencji giganta z Cupertino, na której zapoznamy się z nowymi, delikatnie podrasowanymi modelami iPada i iPada Mini. Punktem wyjścia dla wniosków Jaffraya jest fakt, iż Apple bardzo często pokazywało swoje nowe cacka mniej więcej w okolicach wiosny i to właśnie ta pora roku zazwyczaj wiązała się w jakiś sposób z aktualizacją podzespołów flagowego tabletu firmy.

Zdaniem analityka – pomimo tego, że miniaturowa wersja iPada zadebiutowała na rynku ledwie kilka miesięcy temu, gigant z Cupertino już teraz zdecyduje się na wypuszczenie na rynek jej odświeżonego modelu z upragnionym wyświetlaczem Retina. Co więcej, według przedstawiciela Gene Munster, Cook i spółka chcą pokazać na nadchodzącej konferencji zupełnie nową, przeprojektowaną wersję pełnowymiarowego iPada, który miałby przywrócić firmie miano głównego innowatora rynku urządzeń mobilnych. Na potwierdzenie swoich teorii, Jaffray przywołuje głównie liczby, wskazując iż średni odstęp czasu między premierami kolejnych urządzeń Apple to około (całkiem fajna liczba) 123 dni.

Jeśli przypuszczenia analityka okażą się prawdziwe – będzie to oznaczać małą powtórkę sytuacji sprzed kilku miesięcy, kiedy to sieć zalały głosy oburzenia posiadaczy iPada 3 protestujących przeciw zmianie cyklu wydawniczego ich ulubionego tabletu. Podobnie jak oni – tak i nabywcy iPada 4 mogą wkrótce stać się ofiarami zmian w szeroko pojętej polityce rynkowej giganta z Cupertino.

Cóż, pozostało nam mieć nadzieję, że analizy Jaffraya jednak nie znajdą pokrycia w rzeczywistości.

podobne treści