ciekawostkinewssprzęt

Amerykańskie władze zakażą kierowcom korzystania z okularów Google

Choć okulary Google nie doczekały się jeszcze oficjalnego debiutu na rynku, już teraz stają się przedmiotem najrozmaitszych zakazów i obostrzeń. Wygląda na to, że władze Zachodniej Wirginii (a po nich zapewne i reszta świata) pomyślały z wyprzedzeniem o możliwych konsekwencjach nierozważnego użytkowania bryli Google i zamierzają zakazać kierowcom korzystania z nich w trakcie jazdy samochodem.

Zainspirowany recenzją bryli giganta z Mountain View, przedstawiciel izby delegatów Zachodniej Wirginii, Gary G. Hovell, opracował projekt ustawy, która zabrania noszenia okularów Google w trakcie prowadzenia pojazdów mechanicznych na terenie stanu. Jak stwierdził w rozmowie z serwisem CNET – prawdopodobieństwo spowodowania wypadku przez osoby korzystające z bryli internetowego kolosa będzie porównywalne do tego, jakie wywołują kierowcy użytkujący w trakcie jazdy telefony komórkowe.

Howell jest zdania, iż w posiadanie Google Glass wejdą raczej młodzi, niedoświadczeni kierowcy, którzy w parze z odwracającymi ich uwagę okularami Augmented Reality będą stanowić spore zagrożenie dla bezpieczeństwa innych osób. Trudno odmówić jego rozumowaniu całkiem sporego sensu.

Jestem libertarianinem i uważam, że rząd nie powinien próbować ochraniać przed nami samymi, ale jednocześnie ma obowiązek dbać o to, by nasze postępowania nie doprowadziły do krzywdy lub śmierci innych osób. (…) Poza tym podoba mi się idea tego produktu i uważam, że to „urządzenie przyszłości”.

Cała prawda. Cokolwiek by nie mówić, wygląda na to, że okulary Google stały się prawdziwym kolekcjonerem przedpremierowych zakazów i ograniczeń. Oby tylko wszystkie były tak sensowne, jak to.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści