internetportale społecznościoweWiadomości promowane

Amerykański dziennik umieścił swoją historię na Osi Czasu

Na profilu gazety „The New York Times” na Facebooku pojawiła się podziałka czasowa prowadząca aż do roku założenia tytułu. To ponad półtora wieku historii publikacji i bardzo ciekawy sposób jej upamiętnienia.

Timeline NYT biegnie aż do 1851 roku i został uzupełniony ciekawymi zdjęciami, artykułami i  przełomowymi informacjami nie tylko dla społeczeństwa amerykańskiego, ale i dla całej ludzkości. Oś Czasu dziennika ukazuje też zmiany w szacie graficznej i stylistyce pisma.

Na profilu umieszczono oczywiście tylko dobór treści z archiwum dziennika, ale to wystarczy, by uzyskać wiele informacji o tym, jak zmieniał się sposób dostarczania społeczeństwu informacji. Na przykład dopiero od 1907 roku gazeta zamieszczała aktualne wiadomości z Europy, ponieważ wtedy uzyskano łączność telegraficzną z Londynem.

Ciekawa jest też data 22 stycznia 1996 – wtedy zadebiutowało internetowe wydanie tytułu. Oś Czasu łączy historię gazety sprzed pojawienia się wydania w wersji elektronicznej oraz ostatnie kilkanaście lat, kiedy NYT online stał się serwisem informacyjnym czytanym częściej od wydania papierowego. [Timeline gazety NYT na Facebooku, Twitter]

podobne treści