wtf

Amerykanie tratują się dla świecących butów

Jak myślicie co stanie się, jeśli na parkingu przed centrum handlowym zgromadzi się setki oszalałych na punkcie NBA mieszkańców Orlando i tylko niektórym z nich da się możliwość zakupu pary ekskluzywnych butów? Byliby szaleni gdyby nie wywołali zamieszek.

Zgodnie z doniesieniami, tłum zaczął zbierać się przed sklepem w nocy ze środy na czwartek, jeszcze przed oficjalną premierą nowych butów Nike. Początkowo ludzie zachowywali odpowiedni dystans od sklepu, jednak kiedy jedna osoba przedarła się do środka przez kordon ochroniarzy, setki podazyły desperacko za nią:

Tłum ludzi biegł prosto na mnie. Myślałam, że mnie stratują.

stwierdza naoczny świadek Amanda Charles.

Lokalna policja, w pełnym rynsztunku do tłumienia zamieszek, szybko przybyła na miejsce i przywróciła porządek odpychając tłum przy pomocy tarcz i gazu pieprzowego. Nie zanotowano przypadków poważniejszych zranień, nikogo także nie aresztowano.

A buty, które spowodowały całe zamieszanie? Nike Foamposite One, wyceniana na 220$ część kolekcji Nike All-Star. Świecący „galaktyczny design” by uhonorować przemysł kosmiczny Florydy. Faktycznie, rzecz za którą warto dać się zadeptać…

[Orlando Sentinel]

podobne treści

 • TehGladiator

   Niby kraj z najpotężniejszą demokratyczną gospodarką a „komunistyczny marketing” się u nich przyjmuje :)

 • Skandal

  Nike Foamposite One  powykręcane brzydactwa. Nie założyłbym tego czegoś nawet gdyby te 220$ miałoby trafić do mojej kieszenie.

 • Qwerty

  albo nike ma dobry marketing albo to czarna dzicz smutne to jak ludzmi mozna manipulować 

 • kubuś

  fotka tych butów by się sprzydała jak świecą ?

 • Lososiewsosie

   http://images.google.com/search?q=Nike%20Foamposite%20One&svnum=10&hl=en&lr=&start=1&sa=N&ndsp=18&biw=1024&bih=646&sei=_OdIT57IHNGSOo2WxegN&tbm=isch