newstabletyWiadomość główna

Amazon wypuści nie jeden, a aż trzy nowe tablety Kindle Fire?


Pisaliśmy niedawno o plotkach mówiących o tym, że Amazon zamierza w najbliższym czasie uruchomić produkcję 9-cio lub 10-calowego tabletu Kindle Fire 2. Wczoraj zaś pojawiły się świeże, póki co ciągle nieoficjalne informacje w tej sprawie, głoszące że wcale nie będzie to jeden, a… aż trzy nowe tablety.

Jak donosi portal Taiwan Economic News, Amazon planuje wypuszczenie dwóch 7-calowych i jednej 8,9-calowej wersji urządzenia. Mają się one różnić przede wszystkim jakością specyfikacji: jeden z 7-calowych modeli, dysponujący rozdzielczością ekranu rzędu 1024×600 pikseli, ma być nieco skromniej wyposażony od drugiego, planowo dorównującego klasą konkurencyjnym tabletom z przynajmniej średnio-wysokiej półki i wyświetlającego obraz w nieco przyzwoitszej od swego brata rozdzielczości – 1280×800 pikseli.

Największy z nich, 8,9-calowy Fire, ma być już sprzętem z absolutnego topu i choć nic nie wiadomo o jego konkretnym wyposażeniu, to z rozdzielczością 1920×1200 zdecydowanie nie powinien należeć do słabiaków w swojej kategorii.

Póki co – Amazon trzyma język głęboko za zębami, nie potwierdzając ani też nie dementując żadnych z coraz częściej pojawiających się plotek. Gorączka trwa zatem w najlepsze i chociaż nie możemy stwierdzić nic na pewno – coś chyba jest na rzeczy.

Pozostało nam, jak zawsze, jeszcze trochę poczekać.

[cens, pocketnow]

podobne treści