bizneswynalazki

Amazon stara się o patent na „mobilne centra produkcji”

Amazon od dłuższego czasu eksperymentuje z nowymi metodami dostarczania oferowanych przez siebie produktów. Był już więc pomysł dostarczania ich przy pomocy dronów, był też wniosek o przyznanie patentu na system wysyłający towary do klienta zanim ten jeszcze złoży zamówienie. Jednak najnowszym pomysłem Amazonu jest drukowanie produktów w drodze do klienta.

Amerykański gigant e-commerce już od dawna stara się o patenty mające usprawnić proces dostarczania przesyłek do klientów. Kolejny pomysł Amazonu może jednak całkowicie wyeliminować potrzebę wysyłania do nich czegokolwiek – jak donosi Wall Street Journal amerykańska firma stara się właśnie o patent na „mobilne centra produkcji”, w których produkty powstawałyby już w drodze do klienta.

Centra takie byłyby oczywiście ciężarówkami wyposażonymi w profesjonalne drukarki 3D, w których mogłyby powstawać elementy, które można wyprodukować w ten sposób. Jako przykład Amazon podaje niektóre części zamienne do samochodów. Według firmy wykorzystanie takich ciężarówek przyczyniłoby się nie tylko do przyspieszenia czasu dostawy, ale także do zmniejszenia potrzebnej przestrzeni magazynowej.

podobne treści