biznessmartfonyWiadomość główna

Amazon pracuje nad własnym smartphonem?

Opracowując tablet Nexus 7 Google weszło na wojenną ścieżkę z Amazonem, Jeff Bezos nie zamierza być dłużny – Amazon pracuje podobno nad własnym smartphonem.

Kierownictwo Amazonu zamierza jednym ruchem podjąć walkę z urządzeniami Google i Apple. Bloomberg donosi, że dwie anonimowe osoby związane z projektem potwierdziły istnienie tajemniczego telefonu. Zgodnie z ich informacjami Amazon opracowuje swój telefon we współpracy z Foxconnem, kupując i licencjonując jednocześnie patenty związane z technologią bezprzewodową, by zabezpieczyć się przed oskarżeniami o naruszenia patentów.

Biorąc pod uwagę, że dotychczasowa strategia Amazonu, polegająca na oferowaniu bardzo dobrych urządzeń w cenach nawet poniżej kosztów produkcji, po to by poszerzyć bazę klientów i zarabiać na sprzedaży treści na te urządzenia była skuteczna, można spodziewać się, że smartphone Amazonu również będzie tani. Choć jeśli chodzi o ustalenie tego co znaczy słowo „tani” w kontekście elektroniki użytkowej, Nexus 7 postawił poprzeczkę bardzo wysoko (lub nisko, zależy czy bierzemy pod uwagę możliwości czy cenę).

Najlepszym możliwym terminem do wypuszczania tego typu gadżetów jest okres przedświąteczny i Amazon wie o tym doskonale. Wiadomo też, że tego typu „przecieki” są raczej sposobem komunikacji z konkurencją – Google odkryło już swoje karty, ze strony Apple pojawiają się kolejne pogłoski o mniejszym iPadzie, teraz kolej na Amazon.

[Bloomberg]

podobne treści