newstablety

Amazon potwierdził istnienie pierwszego, 8-calowego tabletu z Windowsem 8

A więc jednak. Wszystko wskazuje na to, że plotki o zbliżającej się premierze pierwszego, 8-calowego tabletu z Windowsem 8 na pokładzie znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości. Wszelkie wątpliwości, przez pomyłkę, rozwiał właśnie Amazon.

Zaledwie kilkanaście dni po pierwszej, dużej fali spekulacji i komentarzy – sytuacja zdaje się być już całkowicie klarowna. Mniejsze tablety z Windowsem 8 rzeczywiście pojawią się wkrótce na rynku, a pierwszym z nich będzie tajwański, 8-calowy Acer Iconia W3, który pojawił się dziś (zapewne przypadkiem) w zasobach sklepu internetowego Amazonu. Jak dotąd, jego status przedstawia się jako „tymczasowo niedostępny”.

Tak jak można było się tego spodziewać – urządzenie dysponuje niezły, 8,1-calowym ekranem o rozdzielczości 1280 na 800 pikseli, wspieranym 2 GB-ami RAM-u dwurdzeniowym procesorem Intel Atom Z2760 o częstotliwości taktowania 1,8 GHz oraz dwiema, zapewne niezbyt mocnymi kamerami rozmieszczonymi po obydwu stronach jego średnio urodziwej obudowy. Co więcej, jak wynika z poprzednich plotek, tablet będzie można nabyć w parze z jedną dwóch różnych stacji dokujących.

Na razie nie wiadomo kiedy tablet oficjalnie trafi na rynek, ale wygląda na to, że jego cena będzie wahać się w okolicach 380-400 dolarów.

podobne treści