wynalazki

Amazon patentuje drona sterowanego gestami

Amazon od dłuższego czasu interesuje się technologiami związanymi z dronami i to nie tylko w kontekście dostarczania przez nie przesyłek. Tym razem firma Jeffa Bezosa opatentowała bezzałogowca, którym można byłoby sterować za pomocą gestów.

Patent, który został przyznany niedawno Amazonowi przez amerykański urząd patentowy, opisuje drona, który wyposażony jest w cały zestaw czujników służących do nie tylko do orientowania się w przestrzeni, ale także do odczytywania gestów osoby kontrolującej urządzenie.

Według opisu, operator mógłby na przykład przywoływać drona ręką lub „odpędzić go” od siebie, by urządzenie oddaliło się od niego. Jak zwykle w przypadku amerykańskich patentów, trudno powiedzieć, czy rozwiązanie takie kiedykolwiek zostanie wykorzystane przez Amazon. Biorąc jednak pod uwagę, że nie jest to pierwszy przypadek, w którym producent rozważa obsługę gestów do sterowania dronem (elementy tego wprowadziło już na przykład DJI w swoim urządzeniu Spark), można spodziewać się, że w przyszłości częściej będziemy spotykać się z takimi rozwiązaniami.

podobne treści