biznesnewssmartfony

Amazon: nie będziemy rozdawać smartphone’ów za darmo

Po kilku dniach milczenia Amazon postanowił w końcu odnieść się do piątkowych doniesień Jessici Lessin. I zrobił to w dość kategoryczny sposób – firma oświadczyła, że nie planuje w tym roku premiery własnego smartphone’a, a jeśli nawet kiedyś ujrzy on światło dzienne, na pewno nie będzie rozdawany za darmo.

Oświadczenie przeczy doniesieniom amerykańskich reporterów, jakoby firma Bezosa zamierzała rozdawać swoje smartphone’y za darmo i zarabiać na dodatkowych usługach takich jak na przykład Amazon Prime.

Jednak fakt, że ewentualny smartphone Amazonu nie będzie rozdawany za darmo, nie oznacza jeszcze, że nie znajdą się w nim usługi specyficzne dla Amazonu. Już teraz firma dość agresywnie zachęca użytkowników do korzystania ze swoich usług, zastępując wszystkie usługi Google w czytnikach Kindle opartych na zmodyfikowanej wersji Androida swoim własnym ekosystemem aplikacji.

Co ciekawe firma nie zaprzeczyła, że faktycznie pracuje nad własnym smartphonem. Zamiast tego dowiedzieliśmy się, że jego premiera nie odbędzie się w tym roku. Niestety rzecznik Amazonu odmówił udzielenia odpowiedzi na pytania o urządzenie i jego ewentualną cenę.

podobne treści