bizneskrótka piłkanews

Amazon kupił IVONA Software

Pamiętacie „najbardziej rozpoznawalny głos polskiego Internetu?” Polski syntezator mowy Ivona ma szanse stać się najbardziej rozpoznawalnym głosem Amazonu – agencja Reutera podała dziś, że Amerykanie kupili polską firmę.

Niestety szczegóły dotyczące transakcji owiane są na razie tajemnicą, więc nie wiemy, ile Amazon zapłacił za IVONA Software. Technologia text-to-speech, oferowana przez Ivonę, może przyczynić się do wprowadzenia znaczących udogodnień w serii Kindle, na przykład dla osób niewidomych i niedowidzących

„Chcemy budować świetne produkty i dostarczać najwyższej klasy rozwiązania głosowe naszym klientom na całym świecie,” stwierdził Dave Limp, który w Amazonie zajmuje się linią Kindle. Przy okazji zakupu pojawiły się spekulacje jakoby Amazon chciał na bezie polskiego oprogramowania stworzyć rozwiązanie podobne do Siri.

„Zakup Ivony może dostarczyć linii Kindle technologię, dzięki której może w pewnym sensie konkurować z Siri, choć jestem zdania, że samo Siri jeszcze nie jest tym na co czekaliśmy,” stwierdził Kerry Rice, analityk poproszony o opinię przez Agencję Reutera.

Firma IVONA Software sp. z o.o. została założona w 2001 roku przez dwóch absolwentów Politechniki Gdańskiej – Łukasza Osowskiego i Michała Kaszczuka. Dwa lata temu pierwotna nazwa firmy (IVO Software) została zmieniona na IVONA Software.

podobne treści