newssprzęt

Amazon aktualizuje oprogramowanie pierwszego Kindle Paperwhite

 Garść dobrych wiadomości dla posiadaczy pierwszej generacji czytnika Amazon Kindle Paperwhite. Amerykański gigant poinformował dziś świat o rozpoczęciu procesu aktualizacji urządzenia, którego oprogramowanie zostanie wyposażone w funkcje znane z jego nowszej, udoskonalonej wersji.

Tak jak można było się tego spodziewać, update przyniesie starszym Paperwhite’om długo zapowiadaną integrację z aplikacją Goodreads. Użytkownicy czytnika będą mogli tworzyć za jej pośrednictwem listy przeczytanych bądź potencjalnie interesujących książek, formować wirtualne „półki”, a także wyszukiwać ciekawe pozycje czy dzielić się z innymi ludźmi fragmentami wybranych przez siebie tytułów. Dzięki aktualizacji posiadacze pierwszej generacji Kindle’a PW będą mogli też łatwiej organizować zakładki, zaznaczone cytaty i prywatne notatki. Zmienić ma się też sposób wyświetlania informacji na temat konkretnych, wybranych przez użytkownika słówek (czytnik skorzysta z danych ze słownika, Wikipedii oraz aplikacji X-Ray).

Ciekawą nowością wydaje się także dodatek w postaci funkcja FreeTime umożliwiającej np. kontrolowanie przez rodziców tego po jakie tytuły sięgają w wolnym czasie ich dzieci.

Aktualizacja ma dotrzeć na pokłady czytników drogą over-the-air już w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Źródło: Engadget.com

podobne treści