film

Alternatywna wersja Dnia Niepodległości 2

Wygląda na to, że Roland Emmerich chce bardzo pojawienia się sequela Dnia Niepodległości. Reżyser poinformował, że pomimo prowadzenia zaawansowanych rozmów w sprawie obsadzenia w głównej roli ponownie gwiazdy takich filmów jak Jestem legendą czy Ja, robot nadal nie wiadomo, czy Will Smith zgodzi się na wystąpienie w drugim filmie o ataku obcych na Stany Zjednoczone i przygotował na wypadek fiaska negocjacyjnego alternatywę.

Emmerich tak bardzo chce stworzyć Dzień Niepodległości 2, że ujawnił fakt, że gotowe są dwa scenariusze filmu. Jeden, w którym gwiazda wystąpi, a drugi, gdyby Smith nie zgodził się na przyjęcie roli. Reżyser potwierdził, że scenarzysta James Vanderbit, który pracował ostatnio z Emmerichem nad Światem w płomieniach ukończył dwie wersje skryptu do Dnia Niepodległości 2. Powiedział również, że pierwsze plany na temat podzielenia sequela na dwa filmy zostały porzucone.

Myślałem nad spędzeniem czterech lat swojego życia nad jednym filmem i nie chciałem przeistoczyć się w coś z filmu. Jest to film o obcych, a ja nie chcę się zamienić w jednego z nich.

Nie zostały jeszcze potwierdzone żadne informacje dotyczące fabuły, jednak podobno do głównej roli przymierzany jest Michael B. Jordan (Prawo ulicy), mają również powrócić do drugiej części znani z poprzedniej Bill Pullman (odtwórca roli prezydenta Stanów Zjednoczonych, Thomasa Whitmore’a) i Jeff Goldblum (gwiazda serii Park Jurajski, w Dniu Niepodległości grał Davida Levinsona).

Premiera światowa zaplanowana jest na 3 lipca 2015 roku.

podobne treści