biznesinternet

Allegro Lokalnie wystartuje jesienią

Allegro ma ugruntowaną pozycję na polskim rynku, ale ten, kto się nie rozwija, ten się cofa. Dlatego firma stara się poszerzać swoją ofertę, a jesienią startuje z nowym serwisem ogłoszeń lokalnych.

Allegro Lokalnie – tak nazywać się będzie nowy serwis grupy Allegro. Skupiać się będzie on na ogłoszeniach osób prywatnych, które mogłyby lepiej trafiać z nimi do osób w swojej okolicy. W serwisie będzie można wystawiać przedmioty w ramach licytacji bądź z opcją Kup teraz. Wystawienie przedmiotów na sprzedaż będzie darmowe, jednak po pomyślnym przeprowadzeniu transakcji, Allegro pobierze 10% prowizji (nie więcej jednak niż 50 zł). Dostępne będą szybkie płatności, jak i program ochrony kupujących.

Jak wyjaśnia Allegro, długofalowo firma chciałaby podzielić swoją platformę na dwie części – tą przeznaczoną dla osób prywatnych oraz tą przeznaczoną dla firm. Lokalnie ma być właśnie pierwszym krokiem do tego, podczas gdy znany obecnie serwis pozostanie miejscem dla firm. Osoby prywatne będą mogły wystawiać w nim swoje oferty do końca przyszłego roku. Po tym czasie trzeba będzie przenieść się do Allegro Lokalnie, którego start zaplanowano na 16 września tego roku.

Ilustracja: Flickr/J_BC

podobne treści