film

Alfonso Cuaron nie wyreżyseruje spin-offa Harry’ego Pottera

Jeszcze w ubiegłym tygodniu głośno mówiono o tym, że reżyser Grawitacji i Harry’ego Pottera i więźnia Azkabanu jest poważnym kandydatem do przejęcia sterów w nadchodzących Fantastycznych zwierzętach i jak je znaleźć, czyli spin-offa Harry’ego Pottera. Teraz sam Alfonso Cuaron kategorycznie odrzucił tą propozycję.

Kocham ten świat [Harry’ego Pottera] i niesamowicie cenię J.K. Rowling, jednak dzisiaj, na tę chwilę, projekty, które opierają się na sporej ilości efektów specjalnych nie pociągają mnie. Właśnie wróciłem z pięcioletniego procesu robienia efektów specjalnych i teraz chcę odświeżyć swoją paletę.

Oczywiście nie zobaczymy w Fantastycznych zwierzętach samego Harry’ego Pottera. Filmy zostaną stworzone na podstawie księgi, która w tej serii występowała. Głównym bohaterem nowej produkcji Warner Bros. będzie magizoolog Newton „Newt” Scamander, poszukiwacz magicznych zwierząt i zarazem autor fikcyjnej publikacji na temat tej dziedziny magicznych nauk, która jest obowiązkową pozycją dla pierwszorocznych studentów. Książka ta wydana została przez Scamandera w 1927 roku i jest wykorzystywana (także przez Harry’ego) do nauki opieki nad magicznymi stworzeniami. Film będzie podążał śladami autora i towarzyszył mu podczas przygód, które ostatecznie doprowadziły do napisania jego książki.

Z oficjalnych informacji wiadomo tylko tyle, że Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć będą debiutem J.K. Rowling, autorki książek o Harrym Potterze, która opracuje scenariusz do trylogii. Nie podano jeszcze żadnych szczegółów odnośnie tego, kiedy miałaby się rozpocząć produkcja lub kto miałby wchodzić w skład obsady.Na film przyjdzie nam dojść sporo poczekać, gdyż premiera przygód Newta Scamandera będzie miała miejsce 18 listopada 2016 roku.

podobne treści