smartfony

Alcatel: zestaw VR opakowaniem smartphone’a

Zwykle nie przywiązujemy większej wagi do opakowań, w jakich docierają do nas urządzenia. Alcatel wpadł jednak na niecodzienny pomysł i znalazł dla opakowania przydatne zastosowanie – będzie ono jednocześnie zestawem VR.

Smartphone’y Alcatel OneTouch Idol 4 oraz Idol 4S mają zadebiutować podczas targów MWC, które odbędą się pod koniec tego miesiąca. Dzięki przeciekom, do których dotarł serwis VentureBeat, znamy już jednak ich specyfikację. Ale to nie ona będzie największym zaskoczeniem – będzie nim bowiem fakt, że opakowania urządzeń mają jednocześnie spełniać funkcję gogli VR zgodnych ze standardem Google Cardboard.

Opakowanie nie będzie jednak kartonowe, jak w przypadku zwykłego Google Cardboard, ale plastikowe. W środku znajdzie się miejsce na soczewki, oraz oczywiście slot, do którego będzie pasować odpowiednie urządzenie Alcatela. Przynajmniej jeśli wierzyć przeciekom.

Zgodnie z nimi większe urządzenie, Alcatel OneTouch 4S, ma być wyposażone w ekran AMOLED o przekątnej 5,5 cala, główny aparat z matrycą 16 megapikseli, ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 652 oraz 3 GB pamięci RAM. Jego mniejszy brat, Idol 4, ma zostać wyposażony w ekran IPS o przekątnej 5,2 cala 2 GB pamięci RAM, nieco słabszy, ale również ośmiordzeniowy, procesor Snapdragon 617 oraz aparat pracujący w rozdzielczości 13 megapikseli. Oba urządzenia będą oczywiście działały pod kontrolą Androida. O ich cenach w dniu debiutu można na razie jedynie spekulować, ale oba zestawy mają być sprzedawane za „mniej niż 400 dolarów”.

Jeśli Alcatel rzeczywiście zapakuje swoje urządzenia w gogle VR, będzie to chyba pierwszy przypadek, w którym opakowanie po smartphone’ich naprawdę do czegoś się przyda.

Zdjęcie: VentureBeat

podobne treści