ciekawostkinaukanews

Alarm zawstydzi palących przed szkockim szpitalem

Dyrekcja Forth Valley Royal Hospital w szkockim mieście Lambert miała serdecznie dość palaczy bezczelnie ignorujących zakaz palenia pod drzwiami szpitala. Zdecydowano się więc nadać sprawie rozgłosu.

Od tej pory zapalenie dymka przed placówką sprawi, że włączy się głośne pouczenie o obowiązywaniu zakazu palenia. Zawstydzeni palacze będą musieli przenieść się w inne miejsce albo ryzykować zwrócenie na siebie uwagi całego otoczenia.

Jak wyjaśnił Mike Mackay, przedstawiciel firmy, która zamontowała alarm: „Pomimo napisów informujących o zakazie palenia, pacjenci, goście i pracownicy szpitala ciągle łamali zalecenie. Świadczyły o tym dziesiątki niedopałków znajdywane w najbliższym otoczeniu szpitala”.

Teraz tuż po zapaleniu papierosa przed wejściem delikwent usłyszy nagraną wiadomość informującą o tym, że łamie zakaz. Jeśli tego rodzaju ostrzeżenie sprawdzi się przed jednym wejściem, zostanie zainstalowane przy wszystkich drzwiach placówki.

Administracja szpitala ma nadzieję, że przyczyni się do nakłonienia kolejnych osób do rzucenia palenia. Dyrekcja Forth Valley Royal Hospital szczyci się, że lecznica pomogła już 1600 palaczom skończyć z nałogiem, a do marca 2014 roku to grono ma wynieść 5000 osób. [NVFH, CNet, zdjęcie: NVFH]

podobne treści