news

Aktualizacje FOTA w iOS?

Android od dawna ma opcję aktualizacji oprogramowania przez sieć (co widać na zdjęciu), zaś iOS nadal potrzebuje do tego komputera z iTunes. Aktualizacje typu „firmware over-the-air” może pojawią się w nowej wersji systemu iOS 5.

Krążą plotki, iż Apple współpracuje z amerykańską siecią komórkową Verizon w celu wprowadzenia aktualizacji, które wymagałby minimalnej ingerencji użytkownika. Update’y FOTA polegają wyłącznie na zaakceptowaniu powiadomienia o aktualizacji, które pojawi się w pasku powiadomień. W tym momencie urządzenie pobiera zaktualizowaną wersję systemu i gotowe! Ułatwiłoby to znacznie proces update’u oprogramowania. Dziś, aby odświeżyć swój iGadżet wymagane jest połączenie z komputerem z wykorzystaniem programu iTunes.

Wspomnianą funkcję aktualizacji FOTA zobaczymy może jesienią, wraz z premierą iOS 5. [9to5Mac]

podobne treści

  • xxx

    A może tak uśmiechneliby się do firmy Nokia. Od wersji s60v5 (2008 rok) system umożliwia aktualizację FOTA. Nie pamiętam kiedy ostatni raz musiałem podłączyć nokię do komputera. Czy jak ktoś korzysta z komputera z systemem mac osx, to też musi go podłączać do peceta, aby zaaktualizować system?