newssmartfony

Aktualizacja ma rozwiązać problem ekranu iPhone’a X

Jubileuszowy iPhone cieszy się dużym zainteresowaniem, ale nie jest pozbawiony wad. Jedną z nich jest to, że jego ekran ulega uszkodzeniom mechanicznym łatwiej niż ekrany innych konstrukcji. Kolejna także dotyczy ekranu i ujawnia się na mrozie.

Od rynkowego debiutu iPhone’a X minęło już trochę czasu, nabywcy mogli się więc już z nim zapoznać. Niestety okazuje się, że pojawiają się pierwsze problemy z użytkowaniem urządzenia – użytkownicy serwisu Reddit oraz różnych forów poświęconych Apple donoszą, że ich iPhone’y X sprawiają problemy w niższych temperaturach.

Według nich na mrozie ekran przestają prawidłowo reagować na dotyk, a sytuacja ma się pojawiać już nawet po dwóch sekundach od wystawienia iPhone’a X na działanie niskiej temperatury. Podobne problemy mieli swego czasu właściciele iPhone’ów 6 czy 6s, które na mrozie potrafiły się nagle wyłączyć.

Apple nie bagatelizuje sprawy, przeciwnie, zamierza zająć się problemem. W oświadczeniu przesłanym The Loop przedstawiciel Apple stwierdził, że firma zdaje sobie sprawę z pojawiania się takich przypadków, a problem ma zostać rozwiązany wraz ze zbliżającą się aktualizacją oprogramowania.

Właścicielom iPhone’a X nie pozostaje więc nic innego, jak czekać na aktualizację, która powinna zostać udostępniona niebawem.

podobne treści