aplikacjeinternetnews

Aktualizacja Dropbox for Android (i nie tylko)

Aplikacja Dropbox dla Androida, podobnie jak zwyczajna, desktopowa wersja umożliwiającego nam przechowywanie i synchronizowanie wybranych plików serwisu, została właśnie zaktualizowana.

Cieszący się niezwykłą popularnością Dropbox, który już od jakiegoś czasu służy nam do ułatwiania sobie pozadomowego dostępu do określonych danych, najwyraźniej nie ma zamiaru biernie przyglądać się świtowi konkurencyjnego Google Drive. Zarówno mobilne, jak i zwyczajne, desktopowe wersje serwisu zostały właśnie odświeżone aktualizacją do nowej, delikatnie usprawnionej wersji.

Poza garścią ogólnych usprawnień funkcjonowania aplikacji i bugfixów, Dropbox wyposażony jest od teraz w możliwość generowania linków do pojedynczych plików lub folderów, do których dostęp będzie mogła uzyskać nawet osoba nieposiadająca własnego konta w serwisie (nie będzie mogła ich jednak pobrać na dysk). Wystarczy kilka kliknięć. Funkcja ta pojawiła się w wersji beta klienta Dropboxu już jakiś czas temu, jednak dopiero teraz zdecydowano się udostępnić ją wszystkim użytkownikom chmur.

Najnowszą wersję Dropbox dla Androida można już pobierać z Google Play Store. To samo, tyle że w innym miejscu, czynić mogą także użytkownicy iOS.

[androidcentral]

podobne treści