aplikacjenews

Aktualizacja aplikacji Facebook i Facebook Messenger dla Androida

Haters gonna hate. Jakiś czas temu pisaliśmy o pojawieniu się w aplikacji Facebook dla Androida skrótów prowadzących z głównego ekranu do kamery i wiadomości. Nowość ta nie została przesadnie ciepło przyjęta przez użytkowników aplikacji i wygląda na to, że, uginając się pod ciężarem krytyki, Facebook postanowił zaktualizować ją do nowej, pozbawionej obydwu odnośników wersji 1.9.2.

Tak to już bywa, gdy poczynione przez producenta zmiany zamiast cieszyć, smucą niedociągnięciami. Poprzedni update Faceb00k app skrytykowano za dodatkowe obciążenie baterii i dodanie w gruncie rzeczy zupełnie niepotrzebnych skrótów. Co, poza ich usunięciem, przynosi nowy? Nie licząc typowych dla każdego update’u bugfixów… nic. W nowej wersji 1.9.2 odnajdziemy dokładnie te same funkcje, co w jej poprzedniczce, nie uświadczając przy tym żadnych większych zmian.

Nieco inaczej wygląda przypadek innej aplikacji ze stajni Zuckerbergowskiego imperium – Facebook Messenger, którego nowa odsłona pojawiła się właśnie w Google Play Store (bez wideo-czatu, przynajmniej na razie ;). Według tego, co możemy przeczytać w witrynie sklepu giganta z Mountain View, w przeciwieństwie do głównej aplikacji Facebooka, uzupełniono ją o kilka interesujących nowości. Oto one (za GPS):

  • Bezpłatne wysyłanie wiadomości tekstowych do znajomych (mogą być naliczane opłaty za transfer danych)
  • Kontakt ze znajomymi, gdziekolwiek akurat się znajdują – przez telefon i Internet
  • Możliwość sprawdzenia, kto już przeczytał wiadomość i kto jej jeszcze nie zobaczył
  • Możliwość zobaczenia, skąd znajomi wysyłają wiadomości
  • Inne udoskonalenia:
  • Wskaźnik pisania – pozwala zobaczyć, że znajomy wpisuje odpowiedź
  • Korekty błędów

Obydwie aplikacje w nowych, zaktualizowanych wersjach można oczywiście pobierać już z Google Play Store.

Facebook

Facebook Messenger

[androidcentral]

podobne treści