aplikacjenewsWiadomości promowane

Adobe udostępniło Photoshop Touch dla Androida i iOS

Fani mobilnej fotografii – radujcie się. Po wielu miesiącach oczekiwania, Adobe nareszcie udostępniło aplikację Photoshop Touch dla Androida i iOS. Nastał złoty wiek hipsterów.

Rzecz wydaje się o tyle zaskakująca, że chyba nikt nie spodziewał się tak nagłej premiery smartfonowego wariantu aplikacji, która dotychczas była zarezerwowana wyłącznie dla użytkowników tabletów (i tak, ze względu na ograniczenia sprzętowe, nie stanowiąc wiernej kopii desktopowego Photoshopa). Dziś, kiedy granica między tymi urządzeniami zdaje się być coraz mniejsza – Adobe postanowiło uraczyć nim także posiadaczy smartfonów, którzy dotąd mogli korzystać jedynie z mocno okrojonej wersji Photoshopa o wiele mówiącym kryptonimie Express.

O samej, smartfonowej wersji aplikacji trudno powiedzieć cokolwiek odkrywczego – Photoshop Touch dla Androida i iOS to najzwyczajniej w świecie kopia aplikacji na tablety, dostosowana do w miarę sprawnego funkcjonowania na nieco mniejszych ekranach. Posiada więc, pomimo sporych braków, wiele funkcji czy opcji znanych z klasycznego Photoshopa. Potrafi obsłużyć warstwy, filtry, zaznaczanie elementów oraz upiększanie zdjęć z pomocą najprzeróżniejszych efektów (coś dla fanów Instagrama). W związku z tym, że wyświetlacze smartfonów ciągle – choć coraz rzadziej – cechują się nieco skromniejszymi rozmiarami, paski narzędziowe zostały rozmieszczone naa górnej i dolnej krawędzi ekranu.

Co ciekawe – aplikacja jest kompatybilna z usługą Creative Cloud, co oznacza, że rozpoczęty projekt będzie można rozwijać za pośrednictwem wszystkich zsynchronizowanych z chmurą urządzeń mobilnych.

Aplikację można już pobrać zarówno z Apple App Store, jak i Google Play Store. W pierwszym z nich program wyceniono na równowartość 4,49 euro, w drugim – na sumę 15,65 złotego. Odnośniki do obydwu sklepów znajdziecie poniżej.

Google Play Store, Apple App Store

podobne treści