news

Adobe kocha Apple

Wielka wojna między Apple i Adobe doczekała się nieoczekiwanego zwrotu. Producent Flasha postanowił zastosować politykę miłości. I ruszył z pełną serduszek kampanią na swoich stronach oraz w internecie.

„Kochamy Apple”, „Kochamy różnorodność”, „Kochamy HTML5” – takich sloganów używa Adobe. I na tym nie poprzestaje. Twórcy Adobe, Chuck Heschke i John Warnock wystosowali list otwarty. Nie odwzajemniają w nim nienawiści Steve’a Jobsa. Nie, to by było niezgodne z „miłosnym” przesłaniem. Zamiast tego przytulają się na zdjęciu w sepii. I walczą o wolność dla mas.
Adobe Hits Apple With Hugs
Adobe sprytnie uderza w to, co dla internautów zawsze było najważniejsze – wolność. Wolność, która oczywiście jest ograniczana przez Apple i jego anty-flashową politykę. I o tę wolność Adobe chce walczyć. Nie dla siebie. Dla nas wszystkich. Bo Adobe wszystkich nas kocha tak samo. [Mark Wilson/giz, Adobe and Engadget]

podobne treści

 • kevin94

  Tiaa, Adobe wszystkich kocha… oprócz użytkowników Maków, bo niby z jakiego powodu mój (niesłaby) Mac ma problemy z płynnym działaniem Flasha? A poza tym nie rozumiem też całej tej kłótni w tym temacie jaka ostatnio ma miejsce – według mnie przenośny produkt to nie jest najlepsze miejsce dla Flasha i Apple ma pełne prawo nie dopuszczać go do swoich urządzeń.
  //Pozdrawiam

 • thejumper320

  czy ty nie rozumiesz, że flash jest nieodłącznym czynnikiem do przeglądania internetu? to tak jakbyś mył zęby bez szczoteczki, sama pastą.

 • Jakub Hołubinka

  @kevin94: Zaraz zaraz, to urządzenia mobilne zaczęły się wpychać w „desktopowy Internet”. Kiedyś były komórki obsługujące WAP, a teraz mamy smartphone’y z WebKitem, które sobie radzą doskonale z renderowaniem wszystkich stron – i co z z tego, skoro przeglądanie zwykłych stron na urządzeniach mobilnych to katorga.

  Dlatego Steve J. wiedząc, że Flash (i „nie-mobilne” strony www) na urządzeniach przenośnych to porażka (nie chodzi mi o prędkość, ale o sam interfejs), wciska kit o „zamkniętości” produktu Adobe i próbuje na siłę zmieniać standardy. A ponieważ ma silną pozycję, to ją wykorzystuje i na siłę zawraca kijem Wisłę. I to się ludziom nie podoba.

 • lk

  I o co tyle krzyku… chcesz mieć flasha kup sobie telefon/urządzenie przenośne, które wspiera tą technologię i nie marudź… jak bym chciał widzieć niebieskie okienka śmierci czy masę okienek z pytaniami o potwierdzenia i innymi praco-wstrzymywaczami to bym sobie kupił XP albo Vistę a nie Mac’a… :)

 • robotboy111

  Nie uwieże, że tego Flasha nie ma w tym iPadzie… Gdzies czytałem jakiś arytkuł i było stwierdzone iz od gościa który shackował iPada na dostęp do konsoli są mało konkretne i nieoficialne informacje o tym, że pliki Flasha są gdzie głęboko w tym oprogramowaniu ukryte.

 • Dawid Krysiak

  Ależ się ludzie na tego flasha uparli… Czy nie trafia do czaszek że przez tę głupią technologię (a właściwie brak optymalizacji kodu) żywotność urządzeń spada o połowę? Moje HTC po wejściu na stronkę z flashem od razu zaczyna szybciej mrugać diodą sygnalizującą uciekającą energię… Z tego co czytam, to nie jest to odosobniona sytuacja – w urządzeniach Apple jest to samo – stąd decyzja taka a nie inna. Gdy na flasha? Hmmm… Nie wiem w co gracie, ale… Ja po zagraniu w kilkadziesiąt gierek online stwierdzam – „do diabła z nimi”, mogę ich nie mieć… Ten sam algorytm, tylko grafika inna. Grafika flashowa na stronkach? Opera (nie mówiąc o IE) też ma z tym problem u mnie, więc nie wiem o co ta wojna – chyba na zasadzie obrzucania się piaskiem w piaskownicy o „rację mojszą i najmojszą”.