aplikacjenewssprzęt

Adam Somers prezentuje dema aplikacji muzycznych na Leap Motion

Premiera czujnika Leap Motion zdaje się zbliżać coraz większymi krokami, co skutkuje naprawdę poważnym wysypem najróżniejszych filmików i dem prezentujących możliwości tego jakże interesującego urządzenia. Twórca programów AirBeats i AirHarp zaprezentował światu pierwsze wersje swych aplikacji muzycznych wykorzystujących potencjał czujnika.

Adam Somers to jeden z pierwszych deweloperów, który otrzymał możliwość pracy z testową wersją czujnika, aby jeszcze przed jego premierą stworzyć przynajmniej zalążek współpracujących z nim aplikacji. I rzecz jasna to zrobił.

Choć nie ma żadnych wątpliwości, że tego rodzaju programy nigdy nie zastąpią prawdziwych, namacalnych instrumentów, to – jak możecie zobaczyć na poniższym filmiku – zdecydowanie biją na głowę aplikacje wykorzystujące mocno ograniczone w tej materii klawiatury i myszy.

Pierwsza z aplikacji – AirHarp – to aplikacja symulująca wirtualną harfę, której struny uginają się pod wpływem ruchów użytkownika zarejestrowanych przez oko LP. Drugi i chyba nieco bardziej dopracowany z programów Somersa to AirBeats, który pozwala na nagranie i odtworzenie sekwencji dźwięków wybitych na wirtualnej perkusji. Twórca obydwu aplikacji chce aby przynajmniej jedna z nich ukazała się na rynku po oficjalnym debiucie czujnika.

Zapowiadają się nieźle, prawda?

Źródło: Engadget.com

podobne treści