ciekawostkivideo

Adam i Pies – pewniak do tegorocznego Oscara?

Nie wszystkie filmy nominowane do Oscarów to gigantyczne, wielomilionowe produkcje pokroju Szeregowca Ryana czy Skazanych na Shawshank. O, tak, rokrocznie o uznanie amerykańskiej akademii filmowej biją się także znacznie mniej rozdęte, krótkometrażowe filmy w rodzaju „Katedry” Tomasza Bagińskiego czy „Papermana” ze studia Walta Disneya. Nie inaczej jest oczywiście i w tym roku.

Klip, który możecie zobaczyć poniżej, to nominowany do Oscara w kategorii „krótkometrażowy film animowany” film Adam i Pies, który kilka dni temu pojawił się w sieci na łamach jakże popularnego serwisu YouTube. W telegraficznym skrócie – film trwa około 15 minut, a jego akcja, może za wyjątkiem dość wzruszającego zakończenia (choć chyba jednak nie), raczej nie zachwyca swą intensywnością, skupiając się na spokojnym, może trochę refleksyjnym przedstawieniu opowiadanej historii. Film w całości wyreżyserował Japończyk Minkyu Lee, a ścieżkę dźwiękową do animacji przygotował niejaki Joey Newman.

Bardzo chciałbym uniknąć wypisywania tu utartych frazesów „głębi emocjonalnej” i „ukrytym przekazie” filmu, których tak pełno w najróżniejszych recenzjach, ale w gruncie rzeczy właśnie te określenia najpełniej oddają jego prawdziwą istotę. Adam i Pies (tak, ten Adam) to po prostu historia o oddaniu i przyjaźni namalowana na tle biblijnego krajobrazu życia pierwszych, nieco samotnych ludzi. I tyle. Zobaczcie sami.

Co myślicie – jest szansa na Oscara?

podobne treści