krótka piłkanewssprzęt

Acer: premiera naszego pierwszego smartwatcha jeszcze w tym roku

Czy jest jeszcze na świecie jakaś firma, która nie ma w planach stworzenia własnego, „inteligentnego zegarka”? Do coraz szerszego grona producentów pragnących wprowadzić na rynek własny gadżet tego typu dołączył właśnie Acer, który ujawnił, że jeszcze w tym roku na rynku ukaże się pierwszy smartwatch jego produkcji.

Zgodnie z pierwszymi, póki co raczej symbolicznymi deklaracjami firmy, zegarek Acera będzie dysponować zarówno szeregiem funkcji kojarzonych przede wszystkim z tradycyjnymi urządzeniami tego typu, jak również zestawem opcji powiązanych z szeroko pojętą kategorią fitness. Możemy więc spodziewać się, że choć jego głównym zadaniem będzie zwykłe wyświetlanie powiadomień dotyczących zsynchronizowanego z nim smartfona, to w jego wyposażeniu prawie na pewno nie zabraknie miejsca dla modułów umożliwiających mierzenie wykonanych kroków czy pulsu użytkownika. Choć specyfikacja zegarka wciąż pozostaje dla nas kompletną tajemnicą, już teraz wiemy, że jego szerokość (zapewne w najszerszym punkcie) z całą pewnością nie przekroczy 17 milimetrów.

Według zapowiedzi przedstawicieli firmy, początkowo urządzenie ukaże się wyłącznie „na rynku testowym”, prawdopodobnie w Azji, gdzie Acer zamierza sprawdzić jego realny, komercyjny potencjał w zestawieniu z podobnymi produktami konkurencji.

W pierwszej kolejności ma być sprzedawana jako element zestawu towarzyszącego nowemu smartfonowi firmy, Liquid J. Niestety, na razie nie znamy żadnych szczegółów dotyczących ewentualnej premiery tej słuchawki. Biorąc pod rozwagę losy dotychczasowych urządzeń mobilnych Acera, nie wróżymy jej jednak wielkiego sukcesu.

Źródło: Engadget.com

podobne treści