newssprzęt

Acer nie chce już produkować tanich laptopów

Acer zamierza zaprzestać produkcji laptopów ze średniej i niskiej półki, po to by nazwa by firmy w końcu przestała być kojarzona (przynajmniej w Europie) z tanimi i mało ekskluzywnymi komputerami.

Wytwarzaniem low-endowych laptopów ma od tej pory zajmować się wyłącznie, będąca częścią grupy Acer, marka Packard Bell. W rozmowie z serwisem TechRadar, rzecznik tajwańskiej firmy oznajmił, że Acer nie zamierza dłużej zajmować się produkcją tanich laptopów, za które uznaje komputery sprzedawane za cenę mniejszą niż 400 funtów. Dlaczego? Ano dlatego, że firma chce być w przyszłości kojarzona z dość drogim i bardzo dobrym jakościowo sprzętem, który obecnie – przynajmniej zdaniem jej szefów – nie jest jej domeną. Rzecznik dodał, że Acer zamierza oddzielić obydwie marki (Acer i Packard Bell) tak bardzo, jak tylko będzie to możliwe, tak aby przeciętny konsument nie był w stanie domyślić się, że są one ze sobą w jakikolwiek sposób powiązane (mogę się mylić, ale zdaje mi się, że sporo tych „przeciętnych” konsumentów nie wie w ogóle o ich istnieniu, co samo w sobie stanowi duży problem, ale co tam).

Ciekawy to ruch Acera, sugerujący, że Tajwańczycy celują w rywalizację z Dellem, HP, Asusem i być może – w nieco droższych rejonach – z (tak, tak) Apple. Jak myślicie – są w stanie ją wygrać?

[engadget]

podobne treści