news

Aby zarobić, ściągnął własne piosenki z iTunes 2 tysiące razy

Przedstawiamy jedną z najbardziej skomplikowanych i łatwych do ustalenia metod wykorzystania kradzionych numerów kart kredytowych. 19-letni Brytyjczyk Lemar Johnson należał do szajki 10 młodych mężczyzn, którzy w latach 2008-9 ściągnęli z iTunes i Amazonu swoje piosenki 6 tysięcy razy, dzięki czemu zarobili prawie 500 tysięcy funtów z tytułu praw autorskich. Wszystko dzięki temu, że płacili kradzionymi numerami kart kredytowych.

Pan Johnson był najaktywniejszym z przestępców, samodzielnie ściągnął własne utwory aż 2 tysiące razy. W ubiegłym tygodniu przyznał się do winy przed londyńskim sądem. Nie może liczyć na złagodzenie wyroku, ponieważ staje przed sądem nie pierwszy raz. Właśnie odbywa bowiem karę pięciu lat pozbawienie wolności za „spowodowanie poważnego uszczerbku na zdrowiu.” Pozostała dziewiątka nie przyznała się do winy, dotycząca ich rozprawa odbędzie się 25 stycznia.

Możemy tylko przypuszczać, że Lemar łamał prawo z takim zapałem, ponieważ miał dodatkową satysfakcję z patrzenia, jak jego nagrania pną się do góry na liście przebojów. [Daily Mail, The Next Web]

podobne treści

  • majkel.korleone

    Co za bzdura 500 000 Funtów za 5 tys piosenek? 100 funtów za piosenkę??