designnews

Aby wnętrze było zgodne z zasadami feng shui, trzeba w nim zawrzeć element obrotowy

Nauczyciel feng shui z Oakland, Liu Ming, mieszka w lofcie w starym magazynie. Wnętrze lokum urządził bardzo specyficznie. Stanowisko pracy nie wygląda zbyt wygodnie, ale jest zgodne z zasadami feng shui.

Wewnątrz loftu znajduje się budka ze sklejki, w której Ming pracuje, odpoczywa i medytuje. Budka nadaje wielkiej przestrzeni namiastkę przytulności. Nauczyciel wytłumaczył dziennikarzowi NY Times:

W feng shui ważna jest harmonia miejsca zamieszkania. Budka powstała z chęci stworzenia domowej atmosfery bez rezygnacji z dużej, otwartej przestrzeni. Z powodu zasad feng shui dodaliśmy do projektu kółka. Mebel można dowolnie przesuwać, więc mogę go obracać, w zależności od potrzeb i tego, co robię. Gdy coś piszę i czuję się zablokowany, mogę przesunąć budkę, zwrócić głowę w innym kierunku świata i swobodnie pracować.

Koszt budowy mebla wyniósł 20 tysięcy dolarów, z czego większość pochłonęła porządna stalowa rama. Wydatek się opłacał, ponieważ całość łatwo rozmontować i przetransportować, więc Ming będzie mógł bez problemu zabrać budkę ze sobą, jeśli zapragnie się przeprowadzić.

Hm, też chciałabym mieć obrotowe stanowisko pracy. Tak dla odmiany. [NYT]

podobne treści

  • theximon

    Rozumiem że gość zna się na rzeczy ale w Feng Shui chodzi głównie o to żeby człowiek czuł się właśnie przytulnie w środowisku z którym przebywa i ogólnie dobrze. Wcale nie jest powiedziane że MUSI mieć kółka ale jeśli je ma stwarza możliwość do przemieszczania mebla w momencie gdy przeszkadza jego aktualne ustawienie. Możliwość adaptacji do aktualnego humoru, pory dnia, pogody pozwala osiągnąć stan w którym nie ma w pomieszczeniu rzeczy która by przeszkadzała i to własnie nazywane jest dobrą energią.