internetWiadomość główna

A year in the like: Microsoft pokazał Timeline na sterydach

W odróżnieniu od większości dużych korporacji IT Microsoft i Facebook nie toczą ze sobą patentowych wojen podjazdowych. Fakt, że gigant z Redmond jest współwłaścicielem Facebooka może mieć coś z tym wspólnego. Pewną sympatię pomiędzy obiema korporacjami można zaobserwować także przy okazji nowego projektu Microsoftu o nazwie „A Year In The Like”.

„A Year In The Like” jest stosunkowo mało skomplikowaną aplikacją sieciową, która w pewnym sensie przypomina facebookową oś czasu. Z tą różnicą, że obejmuje jedynie ostatni rok korzystania z Facebooka. Informacje o zdarzeniach jakie miały w tym czasie miejsce importowane są automatycznie z naszego profilu i prezentowane w formie czegoś na kształt poziomego grafu. Można także utrwalić je w postaci filmu, choć trzeba trochę poczekać zanim serwer go przygotuje.

Czy służy to jakiemuś konkretnemu celowi? W żadnym wypadku, przypomnicie sobie jedynie kilka chwil Waszego życia. Choć niejako przypadkiem aplikacja uświadomiła mi jak mało udzielam się na FB. Najważniejsze w niej są jednak dwie rzeczy. Po pierwsze Microsoft, w przyjemny dla oka sposób, przypomina światu jak bardzo zaangażowany jest w Facebooka. Po drugie aplikację napisano we Flashu… Czyżby Redmond nie ufało Silverlightowi?

[A Year In The Like via The Next Web]

podobne treści