news

A imię jego: 9ec4c12949a4f31474f299058ce2b22a

W USA powstaje nowa jednostka – Cyber Command. Będzie zajmować się ochroną sieci informatycznej amerykańskiej armii. Jednym słowem – zmobilizowani hakerzy. Łamanie kodów, szyfrowanie, kodowanie będą na porządku dziennym zamiast porannej musztry i biegania po zabłoconych okopach. W końcu hakerzy muszą mieć odpowiednie warunki do pracy – spokój, ciszę (i ewentualnie paczkę czipsów). 

Dość żartów – w logo CC pojawia się bardzo zagadkowy ciąg znaków: 9ec4c12949a4f31474f299058ce2b22a. Na razie jeszcze nie wiadomo, co może oznaczać, ale przypuszcza się, ze jest to zaszyfrowana (jak przystało na cyber jednostkę) dewiza oddziału. 

Frapujące i bardzo tajemnicze logo możecie zobaczyć tutaj. Zapowiada się zagadka zagmatwana bardziej niż Dharma z serialu „Lost”. Parę odpowiedzi od ludzi, którzy mają choć cień podejrzenia, jak rozkodować ten ciąg znajduje się się tutaj. Najczęściej pojawiającą się odpowiedzią jest to, że zakodowano wiadomość w algorytmie MD5, brzmieć może ona następująco: „USCYBERCOM plans, coordinates, integrates, synchronizes and conducts activities to: direct the operations and defense of specified Department of Defense information networks and; prepare to, and when directed, conduct full spectrum military cyberspace operations in order to enable actions in all domains, ensure US/Allied freedom of action in cyberspace and deny the same to our adversaries.”

Czyli w skrócie: USCYBERCOM planuje, koordynuje, integruje, synchronizuje i przeprowadza działania mające na celu ochronę określonych danych w sieciach Departamentu Obrony oraz, w razie potrzeby, przeprowadza pełnowymiarowe operacje wojskowe w sieci mające, które to mają zapewnić bezpieczeństwo działaniom w sieci dla Amerykanów / sprzymierzonych i odciąć swobodne działanie ich przeciwnikom. Taki militarno-biurokratyczny bełkot, ale zakodowanie na tarczy Cyber Command uważam za bardzo ciekawy pomysł.    
[neowin

podobne treści

 • szymonunion

  To juz wiadomo od ponad 24h. Szkoda, ze nie napisaliscie o adresie, ktory pojawia sie w tej historii: NICONNECT.COM – po sprawdzeniu kodu QR na stronie dostaje sie ciekawe info :)

 • Rafał Tomański

  mówisz o poder cibernetico?

 • baryluk

  To nie jest „zakodowanie”. tylko funkcja skrótu (hash, funkcja mieszająca, podpis).

  Sprawdziłem, rzeczywiście to całe zdanie, ma taki skrót md5 jak widnieje na logo.

  Ciekawe jak na to wpadli :)

 • ktoosiu

  teoretycznie to mogłoby być też coś napisanie w heksadecymalnym