krótka piłkanewssprzęt

9to5mac: premiera zegarka Apple dopiero wiosną 2015 roku

Wszystko wskazuje na to, że przewijające się od czasu do czasu spekulacje na temat rychłej premiery pierwszego smartwatcha firmy mogą okazać się nie do końca precyzyjne. Tak przynajmniej twierdzi ekipa portalu 9to5mac, która donosi nowy zegarek Apple ma trafić do sprzedaży nie już na początku, a dopiero wiosną 2015 roku.

Jak przypomina serwis, jeszcze kilkanaście miesięcy temu rozmaite media sugerowały, że gigant z Cupertino początkowo zamierzał wypuścić gadżet już w okolicach nadchodzących świąt, ale nie wyrobił się ze stworzeniem jego ostatecznego modelu. Następnie Apple potwierdziło, że zegarek trafi na rynek „wcześnie w 2015 roku”, co naturalnie wywołało falę spekulacji dotyczących jego możliwej premiery w przededniu walentynek. Teraz, według źródeł 9to5mac, wszystko jest już właściwie jasne, bowiem z wiadomości przesłanej dostawcom przez wiceprezes działu sprzedaży firmy, Angelę Ahrendts wynika, że smartwatch trafi do sklepów dopiero wiosną przyszłego roku.

„(…)Niebawem wkroczymy w okres świąt, niedługo potem będziemy mieć chiński nowy rok, a następnie wiosenną premierę nowego zegarka”.

Co to oznacza? Ano to, że jeżeli informacje serwisu okażą się prawdziwe, najwcześniejszym z terminów możliwej premiery gadżetu jest końcówka marca. Niemniej, na dziś wydaje się, że najpewniej ukaże się on na rynku dopiero w kwietniu lub maju 2015 roku. Jak będzie naprawdę, dowiemy się pewnie na kilka tygodni przed jego debiutem.

Źródło: 9to5mac via Gizmodo.com

podobne treści