news

90 procent piratów pozwanych za „Hurt Locker” jest zwalnianych przez sąd

Największy na świecie pozew skierowany przeciwko użytkownikom sieci P2P został znacznie odchudzony. 90% piratów pozwanych przez wytwórnię Voltage Pictures zostało ułaskawionych przez sąd.

Historia zmagań producenta nagrodzonego Oskarem filmu „Hurt Locker” z internautami ma już ponad rok. W maju zeszłego roku Nicolas Chartier zadziwił wszystkich publicznymi życzeniami trafienia za kratki skierowanymi do rodzin piratów. Później było już mniej zaskakująco: na dobry początek pozwanych zostało 5000 osób, które ściągnęły z Internetu film, a następnie udostępniono adresy IP siedmiuset z nich. W pozwie końcowym znalazła się już rekordowa ilość 24583 piratów.

Obecnie „tylko” 2300 osób udostępniających kopie filmu może mieć związane z tym kłopoty. Wytwórnia Voltage na pewno im nie odpuści, a prawo amerykańskie jest znane z nakładania na przegranych pozwów rekordowych kar. Jest więc o co walczyć. [TorrentFreak]

podobne treści

 • vladio

  Literówka w tytule newsa: „Hurt” nie „Hurl”

 • prawodobani

  Nie raz jak chce pobrac darmowe tapety czy inny darmowy smiec to megaupload czy podobne pisza ze wlasnie z mojego ip sciagany jest plik …i tylko za pieniadze moge rownoczesnie sciagac wiecej jak jeden!

 • senshiro

  @prawodobani: poczytaj sobie umowę i zapewne masz prywatny IP i jesteś za NATem.

 • sebastianp

  Filmu nie oglądałem i nie zamierzam. Kultura to prawo a nie tylko komercja.