psychologiawtf

9 procent Amerykanów poszłoby do łóżka z robotem

Roboty nie są już czymś niezwykłym. Wysyłamy je w kosmos, są w naszych fabryka i naszych szpitalach. Jednak badanie przeprowadzone na zlecenie Huffington Post na reprezentatywnej grupie tysiąca dorosłych Amerykanów potwierdza, że, przynajmniej to społeczeństwo, gotowe jest na to by zbliżyć się do robotów jeszcze bardziej.

Na przykład 33 procent badanych ucieszyłoby się, mogą korzystać z luksusu posiadania mechanicznego niewolnika. 22 procent respondentów stwierdziło, że chętnie skorzystałoby z pomocy robota do opieki nad starzejącym się członkiem rodziny lub przyjacielem. Respondenci zapytani o to, jak wyobrażają sobie koegzystencję robotów z ludźmi w 2030 roku mieli podobne zdanie – prawie połowa badanych (46%) stwierdziła, że robot sprawdzałby się jako osobisty kierowca, 58 procent wyobraża sobie roboty sprzątające prywatne domy.

Ale w oczach amerykańskich respondentów roboty świetnie poradziłyby sobie także poza nimi. Na przykład na wojnie – 48 procent badanych wysłałaby na front roboty zamiast żołnierzy. Dziwi trochę procent respondentów, którzy nie zauważyli faktu, że roboty z bronią dalej są programowalnymi maszynami, które dużo łatwiej obrócić przeciwko własnym twórcom. Ale nie to jest najciekawsze.

Najciekawsze jest bowiem to, że 9 procent ankietowanych nie maiło nic przeciwko temu by uprawiać z robotami seks (jeśli byłoby to możliwe). Powtórzmy jeszcze raz – z grupy tysiąca osób, dziewięćdziesiąt zabrałoby się za robota, jeśli tylko byłoby to możliwe. Cóż, może robię się już stary, ale wydaje mi się, że jest to nad wyraz dużo. I że równie dużo mówi to o samych Amerykanach.

W badaniu pojawiło się też jeszcze jedno pytanie – czy pójście do łóżka z robotem byłoby zdradą? Tu badani są podzieleni. 42 procent respondentów stwierdziło, że byłaby to zdrada. Z kolei 31 procent twierdzi, że nie. Pozostali nie są pewni.

Zdjęcie: Flickr/Codi Grifiti

podobne treści