newssprzęt

Lava Xolo X900 – pierwszy smartfon z chipem Intel Medfield

Wszyscy słyszeliśmy już wiele na temat bazującego na architekturze x86 chipsetu Intel Medfield. Za kilka dni na indyjskim rynku zadebiutuje pierwsze oparte na nim urządzenie – smartfon Lava Xolo X900.

Zapowiedziana po raz pierwszy w czasie lutowych targów MWC w Barcelonie, słuchawka Xolo bazuje na mocy zawartego w chipie Medfield, jednordzeniowego, wielowątkowo przetwarzającego (hyper-threading) procesora Intel Atom Z2460, taktowanego zegarem 1,6GHz.

Ponadto, Lava Xolo X900 wyposażona jest jeszcze w 16GB wbudowanej pamięci wewnętrznej (rozszerzalnej do 32GB kartą microSD), 1GB pamięci operacyjnej RAM, 8-megapiseklową kamerę (1080p HD), moduły NFC i HDMI, chip PowerVR SGX540 GPU (400MHz), a także 4,3-calowy ekran LCD o rozdzielczości 1024×600 pikseli oraz OS w postaci starzejącego się Androida 2.3 Gingerbread. Nie najgorzej.

Urządzenie ma ukazać się na swoim rodzimym rynku już za kilka dni, a jego cena wynieść ma około 445 dolarów (amerykańskich). Przypomnijmy, że własne egzemplarze aparatów opartych na chipie Intel Medfield zapowiedziały już chińskie Lenovo i francuska firma Orange.

[bgr, pocketnow]

podobne treści