news

73 zdjęcia, jedna świeca

W ostatnim konkursie fotograficznym redakcja amerykańska prosiła o przesłanie zdjęć oświetlonych zaledwie jedną świecą. Zobaczcie, jak nasi czytelnicy poradzili sobie z tym wyzwaniem. Rezultat, jak zawsze zresztą, był oszałamiający.

Najfilmowsze


„Zrobione aparatem Canon XSi z obiektywem Canon 50mm f1.8, z pomocą statywu. Ekspozycja f/2 przy 1/50s, ISO 320.”
-Adam Carlson

Najsprytniejsze


„To zdjęcie zrobione zostało przy pomocy aparatu Canon 7D z obiektywem 50mm f1.8. Statyw, ISO 800, ekspozycja 1/6, f2.8. Jedyne oświetlenie dawała długa świeczka zainstalowana wewnątrz starej latarki. Żeby świeca nie stopiła reflektora, latarka była skierowana do góry, a obraz został obrócony.”
-Christian Shaffer

Najognistsze


„Zdjęcie zostało zrobione aparatem Canon S90 przy F8, ISO 400, z ekspozycją 15sec, z pomocą statywu. Zdjęcie rozmazałem dzięki poruszeniu głowicą statywu w dół, a następnie z powrotem do pierwotnej pozycji na początku ekspozycji.”
-Jesse Oliveri

Najlepsze z kliszy


Aparat: Mamiya RZ67
Obiektyw: Mamiya-Sekor 110mm
Klisza: Kodak 160VC
Ekspozycja: f2.8 at 1 sec
Światłomierz: Sekonik L-508
Skanowane w niskiej rozdzielczości
-Gabriel Padilla

Zwycięzca


Canon 5dMark II
Sigma 70-200mm EX
ISO 100
F 2.8
Migawka 2.5
„Powiesiłem figurkę do góry nogami. Dzięki temu światło rozprzestrzeniało się od góry do dołu. Zdjęcie zrobione było przy długim czasie naświetlania, w trakcie którego na chwilę przesunąłem świecę, by oświetlić kawałek twarzy postaci.”
[Od redakcji: To zdjęcie przekroczyło nasze oczekiwania. Zaskakującym było użycie miękkiego światła świec do oświetlenia od tyłu. A do tego trudno nie mieć słabości do Iniemamocnych, zdjęć sylwetek i koloru czerwonego.]
-Felix Mendoza

Na koniec: galeria nadesłanych prac.

Uczestnicy konkursu dowiedli, że światło świec jest więcej niż odpowiednie, nawet we współczesnej fotografii. No, i że są niezmordowani i pomysłowi. Brawo!

A teraz czas, byśmy poznali waszych faworytów. Komentujcie!

Jeżeli chcielibyście przesłać nam swoje zdjęcia, wysyłajcie je na adres: [email protected] 

podobne treści