news

7-miliardowy mieszkaniec Ziemi urodzi się w Halloween

Według prognoz ONZ siedmiomiliardowy mieszkaniec Ziemi urodzi się 31 października. Najprawdopodobniej będzie to, niespodzianka… Hindus lub Chińczyk.

12 lat temu Ziemia przekroczyła próg 6 miliardów mieszkańców. ONZ szacuje, że kolejny miliard zostanie „wypełniony” do listopada. Są to ostrożne szacunki, ponieważ niektórzy eksperci mówią, że właśnie teraz przekraczamy ten magiczny próg. Do 2100 roku na Ziemi będzie mieszkać 10 miliardów ludzi, co będzie stwarzać ogromne problemy sanitarne i żywieniowe. Do tego czasu Indie wyprzedzą Chiny, ale największy wzrost ludności zanotujemy w Afryce z Nigerią na czele. To państwo ma teraz 162 mln. mieszkańców, ale do 2100 będzie tam żyć 730 milionów ludzi. I mówcie tutaj o korkach lub przeludnieniu… [Geek]

podobne treści

  • x

    W 2100 roku liczba ludności na Ziemi wyniesie 0. Ciekawe jak przy obecnym rozwoju wypadków Ci naukowcy wyobrażają sobie przetrwanie ludzkości przez kolejne 89 lat. Chyba nie wzieli pod uwagę tego, że nasza planeta nie zmieści 12mld ludzi o mentalności podobnej do tej jaka jest dzisiaj.

  • Anonim

    forumowicze! pokrzyżujmy im plany! są dwie metody wpływu na liczbę ludności, ja preferują tą przyjemniejszą ;-P