news

7-latek wylicytował na eBayu myśliwiec Harrier za 70 tysięcy funtów

Dzieciak z Londynu postanowił spełnić swoje marzenie i nabyć myśliwiec
pionowego startu i lądowania Harrier Jump Jet na portalu aukcyjnym eBay.
Potem jego ojciec musiał się tłumaczyć. Samolot był do kupienia za konkretną cenę 69.999 funtów, ale chłopczyk oczywiście nią nie dysponował.

Myśliwiec wrócił na eBay z inną ceną, tym razem na licytację. Nadal można go kupić.

Rzecznik Jet Art Aviation z bazy w angielskim Bradford powiedział prasie, że po dokonaniu „zakupu” przez siedmiolatka, sprzedawcy odebrali telefon od jego ojca. Tato odważnego miłośnika latania bardzo przepraszał i uprzejmie wyjaśnił, że „nabywca nie może pokryć kosztu kupna myśliwca z kieszonkowego”.

Sprzedawcy powinni być chłopcu wdzięczni! Wystawili potem Harriera jeszcze raz, tym razem w formie licytacji. Historia obiegła media, więc aukcją zainteresowało się znacznie więcej osób, niż wcześniej. Cena jest już wyższa.

Harriery odegrały ważną rolę w Wojnie o Falklandy, ale w 1997 zostały wycofane ze służby dla RAF. Amerykańska Marynarka Morska nadal korzysta z Harrierów drugiej generacji. Wystawiony na sprzedaż Harrier Jump Jet T-Bird Aircraft XW269 latał dla RAF 26 lat.

Co ważne, maszyna nie jest w idealnym stanie. Naprawa i części zamienne to koszt kilku milionów dolarów. Zatem jeśli nabywca będzie chciał z niej korzystać, będzie musiał ponieść znacznie większe koszty niż cena na aukcji. [ebay, Fox]

podobne treści

  • Piotr Kaczanowski

    Nie można go kupić… Czasami warto sprawdzić informację, zamiast bezmyślnie ją powielać.
    Dobry dziennikarz tak robi…