news

7-calowy iPad?

Tajwański „Economic Daily News” donosi o szykowanym przez Apple iPadzie
2. Byłby mniejszy, z ekranem o przekątnej 7 cali zamiast 9,7. Czy to wiarygodna wiadomość? Podobne spekulacje pojawiały się już na mało wiarygodnych stronach Digitimes i iLounge, więc nie braliśmy ich poważnie. „The Economic Daily News” to co innego – właśnie ten dziennik podał wiadomość, że Apple w ogóle szykuje tablet.

7-calowy „iPad 2” miały pojawić się w sprzedaży przed Świętami Bożego Narodzenia.

Mniejszy tablet byłby lżejszy i tańszy. Zwolennicy teorii o jego powstaniu przekonują, że to element strategii Apple – oferowania różnorodnych sprzętów. Wiemy jednak, że decyzję o wyprodukowaniu 9,7-calowego iPada poprzedziły miesiące testów i debat. Rozmiar okazał się strzałem w dziesiątkę – sprzedano już ponad 3 miliony tabletów. Bez sensu byłoby strzelać sobie w nogę nowym formatem, który utrudniałby korzystanie z wielu publikacji i aplikacji na iPada. Jedyne, czego potrzebuje rynek, to tablet Apple w oryginalnym rozmiarze, ale z ekranem wysokiej rozdzielczości.

Pogłoska wydaje się tak niedorzeczna, że musimy tym razem zwątpić w „źródła”, z jakimi rozmawiali tajwańscy dziennikarze. [Jesus Diaz/giz, PC World]

podobne treści