grynews

666 MHz: GamesCom w pigułce

Po E3 rozpoczął się dla branży wakacyjny okres stagnacji. Nic nie wskazuje na to, aby trwający GamesCom 2011 miały to zmienić, ale ponieważ jest pierwszą jaskółka zwiastującą nadejście „gorącej” jesieni, w tym odcinku 666 postanowiłem zebrać najciekawsze wiadomości prosto z targów (lub ich okolic).

Na samym początku pragnę przypomnieć, że niemieckie święto gier będzie trwało jeszcze do niedzieli. Teoretycznie, przez kilka następnych godzin możemy być świadkami wiekopomnych zapowiedzi i wgniatających w ziemię prezentacji. Oceniając jednak to, co już zostało powiedziane lub napisane – nie sądzę, aby tak się stało. Niestety, tegoroczny GamesCom idealnie podkreślił nudę kończącego się sezonu ogórkowego. Gdybym jednak był w błędzie, to w poniedziałek postaram się zaktualizować poniższą listę, subiektywnie wyselekcjonowanych, najciekawszych newsów, które pojawiły się podczas trwania imprezy.

Uprising44 zawiódł

Sprawdziły się moje niezbyt przychylne prognozy dotyczące gry opowiadającej o powstaniu warszawskim. DMD urządziło na targach chyba najgorszą prezentację, jaką dane mi było widzieć od bardzo, bardzo dawna. Nawet jeśli obraz brzydkiej i monotonnej rozgrywki ma się zmienić – złe wrażenie pozostanie. Tak nie reklamuje się swojej gry, to jest pewne.

Wiedźmin 2 w wersji 2.0
Nie wszyscy rodzimi producenci błądzą jak dzieci we mgle. Przy okazji targów, CD Projekt pochwalił się Wieśkiem na konsole oraz nową wersją edycji pecetowej. Wraz z darmową aktualizacją 2.0 dostaniemy masę poprawek, nowy poziom trudności (Dark Mode) oraz Arenę. Myślę, że za dbałość o produkt po jego premierze, Redom należą się gromkie brawa.

Zwiastun I Am Live

Absolutna nowość, która okrążyła świat dzisiaj rano. Bez żadnego uprzedzenia, do Sieci wyciekł zwiastun długo oczekiwanej produkcji Ubisoftu. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że materiał zawiera faktyczny gameplay. Czy postapokaliptyczny Prince of Persia wart jest oczekiwania? Za wcześnie na jednoznaczny wyrok, choć przyznam, że trailer mnie rozczarował.

Obniżka ceny PS3, nowe PSP
Ciekawe rzeczy wydarzyły się w kwestii sprzętu konsolowego. Po ścięciu ceny, za chlebak od Sony (wersja 160 GB) będzie trzeba zapłacić ok. 1000 zł. Firma zaprezentowała też nowy, matowy model PSP pozbawiony Wi-Fi. Konsolka ma kosztować 99 EUR i wydaje się ciekawą alternatywą dla osób z mniejszym budżetem lub tych, którzy chcą grać na UMD.

Wii Family Edition
Nintendo również przyznało się do nowej wersji swojej konsoli. Zestaw o wdzięcznej nazwie Wii Family Edition będzie zawierał kontroler Motion Plus oraz dwie gry: Wii Party i Wii Sport. Dodatkowo, zdecydowano się na absurdalne posunięcie – „odświeżony” sprzęt nie będzie kompatybilny z produkcjami na GameCube’a. Dla mnie to wystarczający powód, aby o całej sprawie szybko zapomnieć.

Lollipop Chainsaw

Nowe dzieło Sudy 51 jest jedyną grą targów, której zapowiedź wywołała na mnie pozytywne wrażenie. Zgodnie z poczuciem estetyki znanego Japończyka, pokierujemy skąpo ubraną, atrakcyjną blondynką, która w tandetnym, obrzydliwie słodkim stylu rozkroi swoją piłą hordy zombiaków. Ja jestem już kupiony, mam tylko nadzieję, że ten designerski cud zostanie podparty dobrym wykonaniem.

Kajak do Wii, Wanna do PS3
Jak co roku, pojawiło się dużo wybitnie interesujących „gadżetów” służących do grania. Tym razem jednak, Kinect oddał palmę pierwszeństwa konkurencji – wśród stoisk można było wypatrzyć m.in. kajak do Wii oraz wanny z zamontowanymi PS3. Z jednej strony to dobrze, że szał na punkcie kontrolerów ruchowych odrobinę ucichł. Z drugiej, wiadomości o tego typu atrakcjach GamesCom dobitnie świadczą o tym, że tegoroczna edycja do udanych nie należy. 

W ten sposób mogę podsumować cały GamesCom. Oczywiście, fani nadchodzących produkcji takich jak np. Borderlands 2 czy Barman Arkham City mogli znaleźć więcej łakomych kąsków, ale wydaje mi się, że nie zmienia to smutnego stanu rzeczy. W Niemczech wieje nudą! Jeśli w przyszłym roku nie będzie lepiej, to najciekawsze europejskie targi skończą tak jak nieodżałowane ECTS. [polygamia, gram, gry-online, obrazek: 2space]

PS. Złośliwe 666 MHz pojawia się cyklicznie, raz w tygodniu, w sobotę. Jeśli macie w głowach jakieś tematy, pomysły lub sugestie – piszcie na mojego maila: [email protected].

#!#ankieta#!#

podobne treści

 • gfdsgsdg

  zawódł

 • rastadmin

  strasznie słabo ostatnio się tutaj robi z tekstami ;/

 • bobson

  „za chlebak od Sony ” co to za teksty z gimanzium , ani to śmieszne ani orginalne autor męczy się i poci … nie chce mi się czytać do końca

 • Kamil .qam Przybysz

  @bobson
  Autor się nie męczy, ani nie poci. „Chlebak” to bardzo popularne określenie PS3. Czy jest z gimnazjum? Tego nie wiem, ale obstawiam, że dzieciaki nie znają już znaczenia tego słowa. :)

 • iforget911

  Z dziennika urzędowego diecezji bamberskiej z 1939r: „…W przyszły czwartek, 20 kwietnia, Naród Niemiecki obchodzi 50. urodziny naszego Fuhrera i kanclerza Rzeszy, Adolfa Hitlera. Dla uczczenia tego święta w przeddzień 20 kwietnia decyzją naszych Najdostojniejszych Biskupów po wieczornym dzwonieniu modlitewnym nastąpi uroczyste bicie w dzwony. Już dziś chcemy w tym świętym miejscu dać wyraz naszym najlepszym życzeniom wspólnie i w skupieniu odmawiając teraz < > za Fuhrera i Ojczyznę. < >” Chcesz wiedzieć więcej wejdź na: http://www.ksiegarniaswit.pl/79865-kosciol-a-faszyzm-anatomia-kolaboracji.html

 • gzryb800

  Ja niedawno ukończyłem gimnazjum, i nie słyszałem określenia ,,chlebak” na PS3 częściej mówiło się czarnulka.
  Fani xboxa urzywali określenia ,,gówno” lub dziadostwo którego nie da się przerobić.