ciekawostkinewssmartfony

50% użytkowników Instagrama korzysta z urządzeń opartych na Androidzie

Mija dokładnie rok odkąd Instagram objął swymi mackami Androida i udostępnił w sieci pierwszą wersję aplikacji dedykowaną urządzeniom z mobilnym OS-em Google na pokładzie. Zgodnie z oczekiwaniami – już w pierwszym dniu jej istnienia z sieci pobrało ją niemal milion osób. Dziś, według najnowszych informacji twórców serwisu, posiadacze sprzętu z systemem Google stanowią już około 50% ogółu użytkowników Instagrama.

To naprawdę imponujący wynik biorąc pod uwagę fakt, iż aplikacja w wersji dla Androida zadebiutowała w sieci mniej więcej półtora roku po premierze jej iOS-owej odpowiedniczki, która do tej pory bezwzględnie panowała na swoim fotograficznym podwórku. Twórcy Instagrama twierdzą, że ekspansja na platformę Androida uczyniła serwis bardziej globalnym niż kiedykolwiek, wyliczając liczbę imprez, które posiadacze sprzętu z OS-em Google uwieczniali na zdjęciach przefiltrowanych za pośrednictwem ich narzędzia (m.in. festiwal Brazil’s Cirio de Nazare festival czy 85 urodziny króla Tajlandii Bhumibola).

Pracujemy ciężko, by uczynić aplikację szybką i łatwą w obsłudze. Bardzo poświęcamy się pracom nad dostarczeniem użytkownikom jak najlepszych doświadczeń płynących z obcowania z Instagramem. – powiedział Philip McAllister, jeden z programistów pracujących nad rozwojem aplikacji.

Co więcej, wszystkie prognozy sugerują jednoznacznie, że w związku ze stale zwiększającą się dominacją smartfonów z Androidem na rynku urządzeń mobilnych, obecność ich posiadaczy na Instagramie będzie się teraz tylko i wyłącznie zwiększać. Wkrótce przekonamy się, jak szybko.

Źródło: Slashgear.com

podobne treści