mobilewynalazki

4G to za mało? Samsung już szykuje 5G


Choć standard LTE nie przyjął się jeszcze na całym świecie, a urządzeń, które obsługiwałyby wszystkie jego odmiany nadal brakuje, Samsung już teraz ucieka w przyszłość i rozpoczyna testy jeszcze nowszego standardu – Koreańczycy będą gotowi go wprowadzić w 2020 roku.

Przynajmniej tak twierdzi koreańska agencja Yonhap News. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze urządzenia mobilne wykorzystujące sieć piątej generacji, powinny pojawić się na rynku za siedem lat. W porównaniu do obecnych urządzeń, będą one odznaczały się niesamowitą wręcz szybkością transmisji – prototypowe urządzenie 5G Samsunga wykorzystuje częstotliwość 28 GHz do transmisji danych w dół kanału z przepływnością 1 Gb/s. A według koreańskiego giganta ich sieć 5G mogłaby teoretycznie działać jeszcze szybciej.

Do odebrania takiej ilości danych w tak krótkim czasie potrzebna jest odpowiednia antena. Samsung twierdzi, że prototypowe urządzenie wykorzystywało ich aż 64 sztuki. Miejmy nadzieję, że w ciągu następnych siedmiu lat Koreańczykom uda się je wszystkie zmieścić w obudowie jednego urządzenia mobilnego.

Nie jest to co prawda pierwsza wiadomość na temat prac nad następcą LTE ale miejmy nadzieję, że dokonanie Samsunga zdopinguje innych gigantów technologicznych do wzmożenia swoich wysiłków.

Zdjęcie: Flickr/krrisd

podobne treści